Psikologjia e Suksesit 3 Shiko më të madhe

Psikologjia e Suksesit 3

Dale Carnegie A-006334

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Si ta zhvilloni mjeshtërinë e oratorisë apo si ta fitoni vetbesimin.

Libri i tretë në mënyrë tematike e përmbledh problematikën me të cilën merret kjo trilogji dhe me udhëzimet e tij na drejton kah piedestalet e përsosmërisë individuale, deri te arritja e vetëbesimit dhe përfitimit të mjeshtërisë së oratorisë.

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Elta Bs & Artini

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Kjo niset nga këndvështrimi se çdo veprimtari njerëzore është një lloj i komunikimit. Autori e paraqet mjeshtërinë e oratorisë dhe paraqitjen para audiencës si parakusht i pashmangshëm në rrugën drejt emancipimit të shoqërisë, qoftë edhe të personalitetit.

Qasja, metodat dhe ushtrimet, të cilat Dale Carnegie i ka shfrytëzuar në kurset e tij të njohura, janë të pasqyruar në librin e tretë, i cili me dy vëllimet paraprake paraqet një përmbledhje informative interesante.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe232
Titulli origjinalElta Bs & Artini
V. Bot2003
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiArsim Gjinoci