Fli vogelush Shiko më të madhe

Fli vogelush

Eduard Estivill BD0379

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Në ditët e sotme, shumica e librave për mirërritjen e fëmijëve ofrojnë dy lloj metodash për ta vënë fëmijën në gjumë: Injoro të qarat ose ofroi komfort të pandërprerë. Tani ekspertët sugjerojnë një metodë të re, të ndërmjetme, për ta bërë fëmijën të flejë gjatë gjithë natës, në çdo moshë.

Më shumë detaje

898 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994301103

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Dr. Eduard Estivill sugjeron një teknikë që fokusohet në një miks mes autoritetit të prindit, ritualit dhe shpërblimit. Në këtë libër do të gjeni një sërë këshillash të vlefshme që fëmija juaj dhe ju ta bëni gjumin të qetë. Një best seller që ka mësuar mbi dy million fëmijë në botë sesi të flenë. Të fjejturit me rregull është një zakon që fëmijët mund ta mësojnë dhe shumë prindër thjeshtë nuk kanë mjetet e nevojshme që tia mësojnë fëmijëve të tyre këtë zakon. Si pasojë, një në tre fëmijë nën pesë vjeç shfaq shenja të pagjumësisë dhe të çrregullimit të gjumit. Fli vogelush kombinon këshilla shkencore sesi të komunikohet me fëmijët dhe me anë të një seksioni praktik aplikon metodën që nëpërmjet një kronometri të llogariten intervalet e kohës që një prind duhet të futet dhe të dal nga dhoma e fëmijës. Mesazhet audio dhe këshillat praktike shoqërojnë prindërit përgjatë secilit hap të procesit.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe132
ISBN9789994301103
V. Bot2009
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiRomina Ferra