Kalifja Shiko më të madhe

Kalifja

Alberto Bevilacqua TO0344

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kalifja, një nga kryeveprat e shkrimtarit italian Alberto Bevilacqua, po sheh për herë të parë dritën e botimit në gjuhën shqipe.?

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789994311735

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një vajzë e thjeshtë, por shumë e ëmbël, Kalifja, bëhet e dashura e të fuqishmit të qytetit, industrialistit më të madh, Mastro don Gesualdo.

Ajo është portreti i paharrueshëm i një gruaje të lirë, të guximshme, instiktive, rebele, e paaftë për kompromise, zemërgjerë, pra, në fund të fundit, në mënyrën e saj të pafajshme.

Një dashnore pa servilizëm, në pastërtinë dhe dashurinë e të cilës industrialisti do të rigjejë një dëshirë të re për jetën dhe vetë lirinë.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe272
ISBN9789994311735
V. Bot2006
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiGëzim Qëndro