Drejt te pamundures Shiko më të madhe

Drejt te pamundures

Bessa Myftiu BD0451

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Vepra e tretë që vjen në duart e lexuesit shqiptar nga Besa Myftiu është i ndarë në tre pjesë Me syrin e një shqiptarje, Të shkuara të paharruara dhe Histori dashurie. Myftiu pranon se në cdo faqe ka arome shqiptare, por jo nota biografike. Janë tregime të ndryshme që kanë si personazh kryesor kryesisht gra ; ato janë të gjitha shqiptare.

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789995604486

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Besa Myftiu ka lindur në Tiranë, ku ka kryer studimet e larta për Gjuhë-Letërsi dhe më vonë ka punuar si gazetare te revista Skena dhe Ekrani. Që nga viti 1991 jeton ne Zvicër, ku jep mësim në Universitetin e Lozanës. Ka botuar nëntë libra në frëngjisht, tre nga të cilët i ka përkthyer në shqip, të cilët janë Miq të humbur libër me poezi, dy nga të cilët janë aktualizuar si këngë në albumin e ri të Elida Dunit, Rrëfime nga vendet e harruara është romani që është botuar edhe në gjermanisht, bullgarisht e tashmë është në proces përkthimi në anglisht dhe italisht dhe romani Drejt te pamundures.

Të dhëna

Faqe144
ISBN9789995604486
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë