Thuaji zemrës Po Shiko më të madhe

Thuaji zemres Po

Susanna Tamaro NER0002

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

... E kur para teje të hapen sa e sa rrugë dhe ti nuk do të dish cilën të marrësh, mos iu fut njërës kuturu, merr frymë thellë e plot besim, ashtu si ke marrë frymë ditën kur ke ardhur në këtë botë...
Rri pa lëvizur, hesht, dhe dëgjo zemrën tënde. Mandej, kur të të flasë, ngrihu dhe shko ku të shpie ajo.

Më shumë detaje

7 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

NERAIDA
ISBN9789928227065

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Çdo herë që do të ndihesh e përhumbur, e pështjelluar, mendo për pemët, sill në mend mënyrën se si rriten ato. Kujtohu se një pemë me shumë kurorë dhe me pak rrënjë shkulet posa të fryjë një shkulm ere, ndërsa në një pemë me shumë rrënjë e pak kurorë limfa mezi rrjedh. Rrënjët dhe gjethnaja duhet të rriten barabar, duhet t'u hysh gjërave nga brenda e të jesh sipër tyre, vetëm kështu mund të ofrosh hije dhe strehë, vetëm kështu në stinën e duhur mund të mbulohesh me lule e fryte. E kur, mandej, para teje të hapen sa e sa rrugë dhe ti nuk do të dish cilën të marrësh, mos iu fut njërës kuturu, por ulu dhe prit. Merr frymë thellë e plot besim, ashtu si ke marrë frymë ditën kur ke ardhur në këtë botë, pa u hutuar nga asgjë, prit e prit akoma. Rri pa lëvizur, hesht, dhe dëgjo zemrën tënde. Mandej, kur të të flasë, ngrihu dhe shko ku të shpie ajo.

Të dhëna

ISBN9789928227065
Titulli origjinalNeraida
Viti i Botimit2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë