Jashte Shiko më të madhe

Jashte

Susanna Tamaro BD0483

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Duke ndjekur të njëjtën linjë me romanet Përgjithmonë dhe Dëgjoje zërin tim, Susanna Tamaro, në këtë libër të ri, mpreh tehun e shkrimeve të saj në histori pa shpëtim e pa rrugëdalje. Tregime të gjata për tema si margjinalizimi, ndarja e të dialogut të vështirë midis kulturave të ndryshme që zgjidhen gjithmonë në një mjedis të ashpër. Histori pa zgjidhje, të ndaluara të shohin dritën.

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994333763

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Susanna Tamaro ka lindur në Trieste në 1957-ën, ka studiuar në Qendrën Eksperimentale të Kinematografisë, dhe është në regjisurë. Për dhjetë vjet ka punuar për televizionin, dhe ka realizuar dokumentarë shkencorë. Eshtë njëra nga shkrimtaret italiane më të njohura dhë të dashura në mbarë botën. Ka botuar romane për të rritur me një sukses të jashtëzakonshëm publik: Koka në re (1989), Vetëm me zë (1991), Thuaji zemrës po (1994), Shpirti i botës (1997), E dashur Matildë (2001), Përgjigjmu (2001), Më shumë zjarr, më shumë erë (2002), Jashtë! (2003), Dëgjoje zërin tim (2006), Luisitoja (2008). Romani i saj më i famshëm, Thuaji zemrës po, përveçse ka shitur 15 milionë kopje në mbarë botën, është futur midis 150 Librave të Mëdhenj që kanë shkruar historinë e Italisë, me rastin e kremtimeve për Italinë e Bashkuar në Sallonin e Librit në Torino.

Të dhëna

Faqe112
ISBN9789994333763
Viti i Botimit2006
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVjollca Lisi