Tregimet e Petërburgut Shiko më të madhe

Tregimet e Peterburgut

Nikollaj V. Gogol BK014

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Tregimet e mrekullueshme të Nikollai Gogolit – Nevski Prospekt, Hunda, Portreti, Manteli, Karroca dhe Shënimet e një të çmenduri – të përkthyera mjeshtërisht nga Mitrush Kuteli, në një botim që ia shtojnë vlerën dhe ilustrimet e mjeshtrit-piktor Anastas Kostandini

Më shumë detaje

876 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M.K.
ISBN9789995679095

750 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Rreth librit

Po të duam t’i përcaktojmë me një fjalë, Tregimet e Gogolit janë moderne, kaq moderne sa duket e pabesueshme se u shkruan 200 vite më pare. Sidomos Hunda dhe Shënimet e një të çmenduri... Por si të mos përmendim dhe tregimin e gjatë Nevski Prospekt, ku përshkruhet kaq i gjallë, kaq i prekshëm një i droguar i para dy shekujve?

Jo, kush “zbulon” Gogolin, ka zbuluar letërsinë që nuk vjetërohet kurrë, heronjtë që nuk iu shkon koha dhe ngjallin përherë kureshtje dhe dëshirë për t’i njohur.

 

Të dhëna

Faqe283
ISBN9789995679095
Viti i Botimit2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMitrush Kuteli