Persepolis Shiko më të madhe

Persepolis

Marian Satrapi PE0013

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Persepolis paraqet një portret të paharrueshëm të përditshmërisë dhe kontrasteve trullosëse midis jetës publike dhe private në Iran. Sytë fëmijëror të autores bëhen dëshmitarë të perandorëve të rrëzuar, të fshikullimeve të sanksionuara nga shteti dhe të luftëtarëve martirë.

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN978 9928 175 32 8

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe352
ISBN978 9928 175 32 8
Titulli origjinalPegi
V. Bot2015
VendodhjaTirane
PërkthyesiEdmond Tupja; Mirela Kumbaro