I ri Ditari i L-se Shiko më të madhe

Ditari i L-se

Christophe Tison A-004289

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky roman është ditari i një personazhi të trillit artistik. Pas më shumë se një gjysmë shekulli prej botimit të shënimeve të rrëmbyesit të vet prej Vladimir Nabokovit, Lolita, më në fund, bëhet e gjallë.

Më shumë detaje

903 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789928184627

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Adoleshentja më e famshme e letërsisë botërore, Lolita rrëfen rrugëtimin e saj nëpër Amerikën e viteve pesëdhjetë, dredhitë e veta për të shpëtuar nga njerku, dëshirat e brendshme për shpagim, dashuritë e fshehta, ëndrrat vajzërore.

Shkrimtari Christophe Tison - fëmijëria e të cilit është e ngjashme me atë të Lolitës, ngaqë ka qenë i rrëmbyer nga një i rritur - arrin me Ditarin e L-së një vepër mjeshtërore.

Ky ka botuar rrëfime autobiografike, mes të cilave bestsellerin Ai më donte (Grasset, 2004). Është, gjithashtu, autor i romaneve të bombarduara nga kritika si “Të bën të lumtur” (Gallimard, coll. L'Arpenteur", 2013) dhe “Të dashuruarit nuk mund t'i ndeshësh askund” (Gallimard, coll. "L'Arpanteur", 2017)

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe222
ISBN9789928184627
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVladimir Bako
RomanFantashkencë