I ri Kujtimet e nje karrigeje Shiko më të madhe

Kujtimet e nje karrigeje

Edmond Tupja A-004050

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

“Kujtimet e një karrigeje” është vëllimi i dytë me tregime erotike shkruar nga Edmond Tupja. Në to hulumtohen me finesë marrëdhëniet intime dhe dashuria fizike, të cilat shpesh fshehin përmbajtje filozofike dhe shpirtërore.

Më shumë detaje

502 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN9789928233608

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Intimiteti pervers i dikastereve të dikurshme, që nuk kufizohet vetëm në nënshtrimin apo poshtërimin e nëpunësve të vegjël nga eprorët e lartë, rritja dhe zbulimi seksual i vetvetes në moshën e adoleshencës, përballja me trupin, dëshirat, epshet e kontrolluara dhe të pakontrolluara, zbulimet fetishiste thjesht e vetëm për hir të joshjes së seksit, befasia dhe ngasja e një nate të vetme, ngërçi psikologjik i burrave të tradhtuar apo pasojat e një adoleshence të dhunuar trajtohen me një gjuhë të hapur dhe mbështillen me tisin e erotizmit herë brutal e herë të sofistifikuar.

Fragmente nga libri

1) Në një natë me hënë gjysmë të plotë, teksa kundroja sallën e zbrazët, papritmas pata ndjesinë sikur parketi prej druri më përcolli fëshfërimën e disa hapave të matur; prita pak dhe kësaj radhe u binda. Dikush po afrohej duke u kujdesur të shmangte edhe zhurmën më të vogël. Befas, fare pranë meje ndjeva një kërcitje të lehtë të ndjekur nga një “Ah!” me zë femre dhe, menjëherë, nga një “Shët!” me zë mashkulli. Pastaj ra një heshtje e thellë, por, nën dritën kursimtare të hënës, ndjeva një dorë që diçka kërkonte midis këmbëve të mia. Hetimet e saj në errësirë vazhduan disa sekonda, ndoshta një minutë, por jo më shumë, dhe të dy trupat, si dy njolla të përhime në mes të errësirës, u shkrinë ethshëm në një të vetme dhe u plandosën sipër meje për të nisur vallen e tyre të zakonshme me lëvizje të harmonishme nga poshtë lart e anasjelltas derisa ndjeva erën e sapunit “Venus”.

2) Mos u çudisni, ju frymorët e zakonshëm, sidomos ju, o njerëz! Po, po, këto që do të lexoni tani janë kujtimet e mia, e një karrigeje, pra e një sendi apo gjëje, siç na quani ju gati me njëfarë përbuzjeje të padurueshme, duke harruar se bimët e pemët gjithashtu janë qenie të gjalla, vijnë në këtë botë, rriten e vdesin si ju, por pa fjalë, pa britma e qaravitje. Unë kam dëgjuar e mbaj mend shumë biseda njerëzish që kuvendonin me njëri-tjetrin të ulur pikërisht në karrige dhe të cilëve as u shkonte në mendje se unë me simotrat e mia ua kuptonim gjuhën.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe184
ISBN9789928233608
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanRomancë&Pasion