I kishte thonjte te vizatuar Shiko më të madhe

I kishte thonjte te vizatuar

Giovani Miniello BD0326

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një histori dashurie e dhembshurie e përshkruar me ironi e ndjenjë poetike, një histori që të përfshin të tërin, të mallëngjen e të ngroh zemrën.

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994300631

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Giovanni Minello, gjinekolog, jeton dhe punon në Bari. Ai është këshilltar ndërkombëtar i Kombeve të Bashkuara, jep lëndën e seksologjisë pranë Universitetit të Barit dhe e ftojnë në universitete të ndryshme jashtë Italisë. Është shkrimtari i një sëre tekstesh shkencore (shumë prej tyre të përkthyera) dhe tre librave me aforizma. "E ku i dihet nëse gratë e ulin ndonjëherë vigjilencën apo nëse kur dashurohen nuk bëhen edhe më macka se më parë. Ndoshta e ulin vërtet vigjilencën dhe atëherë i gllabëron ndonjë tigër: ajo çka mbetet prej tyre paskëtaj nuk është asgjë veçse dhëmbë e thonj." Një histori dashurie e dashurish e përshkuar nga ironia dhe poezia që të merr me vete, të rrëmben dhe të prek.

Të dhëna

Faqe108
ISBN9789994300631
Viti i Botimit2008
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIlda Zaloshnja