E pashe boten Shiko më të madhe

E pashe boten

Leom BD0395

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër E pashë botën, ish një kupolë e trishtë që shtrihej si një gjethe e dhimbjes e pakuptueshme, si një hije që lë pas të vërteta pa shkak. E bukur si një hije me nurin e gjithë njerëzisë veshur. E pashe botën, duke qarë dhe të qeshur.

Më shumë detaje

499 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994300037

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

E pashë botën, si një përmendore ku gjithkush bie hero për një thërrime tokë muzash të plagosura. E pashë tek sillej vërdallë me nuanca të fishkura, ku çdo stinë ish e vetme porsi vjeshtë. E pashë botën të ngritur dhe të thjeshtë. E pashë botën, kurrë më parë s'kish ndodhur. E pashë me njerëzinë e sosur dhe pa vlerë ku çdokush rrugësh të saj, hidhte një mendim. Me ngjeshje të gënjeshtrave, larë me gjurmët e eshtrave e pashtë botën të mbytur kënetave. E pashë botën në duart e njeriut, si mes shqyerjes turbullirë e vdekur, tek kafshonte qeniet e saj. Pashë botën me pushkë në shpinë, me duar rrjepur ndalet e saj, si shi i rrëmbyer, pa pushim. E pashë botën të thyer. Dhe qau shpirti im.

Të dhëna

Faqe192
ISBN9789994300037
Viti i Botimit2007
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë