Djali miliarder Shiko më të madhe

Djali miliarder

David Walliams BAT0007

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Nëse të ka ndodhur ndonjëherë që fëmija të qajë, apo të jetë i pakënaqur, edhe kur ia ke plotësuar të gjitha kushtet, - gjëja më e mirë është të lexojë këtë libër. Sepse i tillë është edhe personazhi ynë, Xho Spadin i ka të gjitha, por i mungon një shok. Ky libër është aq i thellë, dhe aq i vlefshëm saqë David Walliams ka ka lënë një tjetër magji për të vegjlit....

Më shumë detaje

407 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928116130

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Njihuni me Xho Spadin, 12-vjeçarin më të pasur në botë. Xhoi ka ç’ti dojë zemra: makinën e vet të garës Formula Një, njëmijë palë atlete, madhe edhe një arangutan për shërbëtor!

Por, Xhoi duket se nuk i ka të gjitha: Ai ka nevojë vetëm për një gjë, një shok...”

VLERËSIME PËR LIBRIN

Walliams bën moral me mjeshtrinë nëpërmjet mesazhit emocional të përcjellë nga historia e një personazhi qesharak.... Një leksion i thjeshtë që paraja nuk mund ta blejë besnikërinë, vjen paralelisht me doza të shumta humori në këtë komedi”

-Daily Mail”

“Me fjalët e tim biri 11-vjeçar: Ky është libri më i bukur që kam lexuar ndonjëherë në jetën time”

“Libri më komik që im bir 8 vjeç ka lexuar ndonjëherë”

- Telegraph

“Humor gjenial. Dëfryes si për të vegjël edhe për të rritur”.

-Edinburg Evening News

Të dhëna

Faqe281
ISBN9789928116130
RedaktoriDhurata Agalliu
Viti i Botimit2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArtan Miraka