I ri Cmim i reduktuar! Shkolla e rruges Shiko më të madhe

Shkolla e rruges

Tara Westover A-003316

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Një rrëfim i fuqishëm për dashurinë dhe dhunën, për forcën që mbart lidhja e gjakut dhe fuqia e imagjinatës. “Shkolla e rrugës” është një autobiografi e denjë për t'u renditur në krah të klasikëve.

Më shumë detaje

993 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN 9789928216694

1 080 Lekë

-10%

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

18 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Tara dhe familja e saj u rritën duke u përgatitur për Ditët e Tmerrit, por, sipas qeverisë amerikane, ajo nuk ekzistonte në asnjë dokument zyrtar.

Nuk kishte certifikatë lindjeje.

Nuk kishte dëftesa shkolle, sepse nuk shkeli kurrë në një klasë mësimi.

Nuk kishte kartelë mjekësore, sepse babai i saj nuk kishte besim te spitalet.

Teksa ajo rritej, babai i saj bëhej gjithnjë e më radikal, ndërsa i vëllai gjithnjë e më i dhunshëm.

Në moshën gjashtëmbëdhjetëvjeçare, Tara kuptoi se duhej të ikte nga shtëpia ku ishte rritur. Duke bërë këtë, ajo zbuloi si fuqinë shndërruese që të jep shkollimi, ashtu edhe çmimin që duhej të paguante për ta fituar atë liri.

                                               

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe374
ISBN 9789928216694
Titulli origjinalEducated
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiDiana Çuli