I ri Wabi Sabi - Urtesia e papersosurise Shiko më të madhe

Wabi Sabi - Urtesia e papersosurise

Nobuko Suzuki A-008760

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Wabi Sabi është filozofia japoneze që tregon se të gjitha gjërat janë të papërsosura, të papërfunduara dhe të përkohshme – ashtu sikundër duhet të jenë – dhe që përfshin të gjitha aspektet e jetës, nga kreativja te spiritualja. 

Më shumë detaje

45 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN9789951817400

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

12 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Wabi Sabi: Urtësia e papërsosurisë përshtat këtë concept në kontekstin e jetës së përditshme dhe ofron ide se ku ta gjejmë atë, si ta shohim, përqafojmë dhe inkorporojmë në përditshmërinë tonë.

Ky libër do t’ju ndihmojë të zbuloni që ju dhe jeta juaj e papërsosur jeni shumë më të mirë se sa mendoni dhe që pranimi i këtij fakti ju çon drejt një jete të lumtur dhe të përmbushur. Andaj, jinni personi më I papërsosur që mund të jeni!

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe252
ISBN9789951817400
Titulli origjinalWabi sabi
Viti i Botimit2022
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiFatbardha Statovci