I ri Derisa dashuria te na ndaje Shiko më të madhe

Derisa dashuria te na ndaje

Anna Premoli A-005421

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Anna Premoli vjen me një tjetër romancë gjatë kësaj vere për lexuesit shqiptarë; sidomos për adhuruesit që do të lexojnë një tjetër lojë të madhe dashurie mes dy njerëzve që koha i detyroi të rrinë bashkë dhe pasionet i ndezin mes tyre: Një avokate dhe një prokuror, dikur në një auditor universiteti, plot urrejtje ndaj njëri-tjetrit dhe tani që pasioni i bashkon përtej konflikteve dhe interesave.....

Më shumë detaje

31 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928004321

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Amalia Berger është një avokate e afirmuar njujorkeze, e njohur në qarqet profesionale si "mbretëresha e akullt". Por prindërit, pasanikë të mëdhenj, i kushtojnë gjithnjë pak vëmendje.

Rajëni, me prejardhje irlandeze, është më i madhi ndër katër djemtë e shtëpisë dhe familja e tij e rrëmujshme administron një pab tipik në zemër të Mollës së Madhe. Që të dy janë njohur në shkollën e jurisprudencës në Yale, ku ka lindur antipatia e tyre e ndërsjellë.

Më pas Amalia qëndroi në Nju Jork, kurse Rajëni bëri karrierë në Çikago. Derisa një ditë, oferta për një vend si zëvendës prokuror do ta sjellë në Nju Jork.

Rasti i parë me të cilin do t'i duhet të përballet duket vërtet i rëndomtë: një arrestim për drejtim automjeti në gjendje të dehur nga një vajzë e shoqërisë së lartë.

Por, ajo që duket e thjeshtë, mund të ndërlikohet papritur e papandehur, nëse për shembull avokati mbrojtës i vajzës është pikërisht ajo, Amalia Bergeri, që Rajëni ka dhjetë vjet pa e parë...

Ballafaqimi në sallë degjeneron deri aty sa gjyqtari u jep të dyve një dënim shembullor, që i detyron të kalojnë shumë kohë së bashku.

Dhe çfarë mund të ndodhë nëse dy persona që urrehen nga thellësia e zemrës janë të detyruar nga ligji që të bashkëpunojnë?

REVIEW

"Anna Premoli është e aftë të kredhë gjininë rozë kombëtare në ujërat e thella e të pamata ndërkombëtare, me rrënjë të thella në frymën e kohës sonë."

La Repubblica

"Anna Premoli është një spot i gjallë i vetë-botimit: Nga web-i në Çmimin Bancarella me romanin e saj debutues."

Vanity Fair

"Rasti i parë fatlum italian i vetë-botimit."

La Stampa

"Padyshim që është një rast për t'u shënuar. Gjinia është luxury romance, midis financës dhe kështjellave të familjes."

Panorama

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe332
ISBN9789928004321
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanRomancë&Pasion