I ri Murgu qe shiti ferrarin - Albas Shiko më të madhe

Murgu qe shiti ferrarin - Albas

Robin Sharma A-005405

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

MURGU QË SHITI FERRARIN është një tregim për avokatin e shkëlqyer Julian Mantëlli, të cilin mënyra e vështirë e jetës që bënte e çoi drejt një infarkti fatal, në mes të sallës së gjyqit mbushur plot me njerëz. Shkatërrimi fizik e çoi drejt krizës shpirtërore, e nxiti të mendonte për jetën e tij dhe të kërkonte përgjigjen e pyetjeve më të rëndësishme të jetës. Me shpresë se do të gjente lumturinë dhe ushqimin shpirtëror, ai niset drejt një udhëtimi të jashtëzakonshëm.

Më shumë detaje

313 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928311894

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Duke njohur një kulturë të lashtë nga Të Urtit që jetonin në malet e Himalajeve, ai zbulon mënyrën e fuqishme se si të çlirojë potencialet e trurit, trupit dhe të shpirtit. Gjithashtu, mëson të jetojë me më shumë pasion, kuptim dhe në paqe me veten. Një përzierje e shkëlqyeshme e urtësisë së përjetshme, shpirtërore lindore dhe e parimeve të rrepta të suksesit në Perëndim. Ky rrëfim na tregon hap pas hapi rrugën e një jete me më shumë guxim, begati dhe gëzim.

Në odisenë e tij, Julian Mantëlli zbulon mësime të fuqishme, të mençura dhe praktike, që i ndryshojnë jetën një herë e përgjithmonë. Disa prej këtyre mësimeve janë:

▪ të zhvillojmë mendime të gëzueshme,

▪ të ndjekim misionin dhe thirrjen tonë të jetës,

▪ të kultivojmë vetëdisiplinën dhe të veprojmë me guxim,

▪ të njohim vlerën e kohës si gjëja jonë më e rëndësishme,

▪ “të ushqejmë” marrëdhëniet tona,

▪ të jetojmë plotësisht çdo ditë dhe në çdo kohë.

                                             

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe208
ISBN9789928311894
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë