I ri Fiziologjia e sportit – Periodizimi i trajnimit Shiko më të madhe

Fiziologjia e sportit – Periodizimi i trajnimit

Dorian Meta BD0624

Libër i ri

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789928467522

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

6 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Dorian Meta, ka lindur në Tiranë, më 25 gusht 1985. Ka kryer studimet akademike në Universitetin e Mjekësisë në Modena dhe Reggio Emilia në Itali, dhe është specializuar për Traumat dhe Emergjencat. Ka punuar në struktura terciare kirurgjikale traumatologjike dhe urgjencash. Gjithashtu ka qenë pjesë e organizatave të ndryshme europiane për ndihmat humanitare dhe shëndetësore, që operonin në vendet e Afrikës dhe të Lindjes së Mesme. Dorian Meta ka kryer studimet pasuniversitare për Mjekësi Ligjore në Universitetin “La Sapienza” në Romë dhe mban gradën Msc në Psikologji Zhvillimi dhe Edukimi. Aktualisht është pedagog në Departamentin e Edukimit Fizik dhe Sportit pranë Universitetit “Barleti”. Gjithashtu jep kontributin e tij si lektor në Universitetin e Shkencave Mjekësore Teknike në Tiranë, si dhe në Universitetin e Shkencave Mjekësore Teknike në Elbasan.

Të dhëna

Faqe266
ISBN9789928467522
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë