I ri Cmim i reduktuar! Metoda Aviva per burrat dhe per grate Shiko më të madhe

Metoda Aviva per burrat dhe per grate

Livia Toth AVIV0010

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Vjen per lexuesit vellimi i pare i serise se levizjeve per ekuilibrin dhe fertilitetin te autores Lívia Tóth, pergatitur ne shqip nga Zsuzsanna Sulejmani

Më shumë detaje

1110 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789928447531

1 532 Lekë

-23%

1 990 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Sipas Aviva Gabriella Steiner, zbuluesja dhe zhvilluesja e metodes me levizjen e muskujve tane te brendshem dhe te jashtem, mund te ndryshojme ne menyre te konsiderueshme gjendjen hormonale te organizmit tone.

Eshte vertetuar qe gjimnastika Aviva, si gjimnastike hormonale, ka ndihmuar ne rastet qe vijojne:

TE GRATE

Ne rastin e simptomave premenstuale;

Ne rastin e bllokimit te aderencave te tubave te fallopit;

Ne rastin e mungeses se menstruacioneve;

Ne rregullimin e ciklit menstrual;

Ne menopauze;

Ne rastin e osteoporozes;

Ne zhdukjen e fibriideve dhe kisteve;

Ne rritjen e fertilitetit;

Ne pergatitjen per fertilizim “in Vitro”

Ne rastin e PCOS;

Ne stumulimin para inseminimit;

Ne kurimin e inkontinences urinare pas lindjes:

TE BURRAT

Ne rritjen e numrit te spermatozoideve;

Ne permiresimin e cilesise se spermatozoideve;

Ne rritjen e levizshmerise se spermatozoideve;

Ne permiresimin e pershkueshmerise ne ductus deferens;

Ne reduktimin e ankimeve te varikoccela;

Ne rritjen e potences;

Ne mundesimin e eleminimit te impotences;

Ne kthimin e ereksionit te mengjesit;

Ne parandalimin e semundjeve te prostates;

Ne rritjen e qarkullimit te gjakut:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe172
ISBN9789928447531
Titulli origjinalAviva’s method S.O.S. for women and men
RedaktoriAlba Berdalli, Niko Veizi
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat16 x 24 cm
Përkthyesi Zsuzsanna Sulejmani