I ri Cmim i reduktuar! Doktrinat politike Shiko më të madhe

Doktrinat politike

Giorgio Galli REK0266

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një manual i vlertë ku shqyrtohen në mënyrë tematike, por edhe me rend kronologjik doktrinat politike që qëndrojnë në themel të qytetërimit europian që nga lashtësia e deri në shekullin 20, nga profesori, akademiku dhe politologu i njohur italian, Xhorxho Gali, për disa dekada profesor i historisë së doktrinave politike në Universitetin e Milanos

Më shumë detaje

1110 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Reklama
ISBN9789928308658

1 380 Lekë

-8%

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Xhorxho Gali është autor i një vargu veprash në këtë fushë, teoricien i “bipartitizmit të papërkryer”, përkufizim që i kishte dhënë titullin njërit prej punimeve të tij më të rëndësishëme “Nga bipartitizmi i papërkryer në alternativën e mundshme”. Themelues i Institutit të Studimeve Politike. Ndër titujt e punimeve të shumta të tij janë edhe “Kapitalizmi asistencial. Kapitalistët borgjezë dhe ndërhyrja publike”, “Historia e doktrinave politike”. Përkthyer dhe përgatitur nga Qemal Velija.

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe400
ISBN9789928308658
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë