I ri E vërteta ime Shiko më të madhe

E verteta ime

Hillary Clinton BLV0062

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Për herë të parë, Hillari  Klinton rrëfen përjetimet e saj gjatë një prej zgjedhjeve më kontroverse dhe të paparashikueshme në histori.

Më shumë detaje

1000 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN78-9928-216-53-3

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Tanimë, e lirë nga çdo trysni, ajo flet për një garë presidenciale të mbushur me   zemërim, seksizëm, ulje-ngritje të pazakonta dhe një kundërshtar, i cili shkeli të gjitha rregullat e garës.

Në këtë libër, ajo tregon se ç’do të thotë të garosh kundër Donald Trampit, cilat ishin gabimete saj, si e përballoi ajo atë humbje shkatërruese dhe si gjeti fuqi të mblidhte veten e të shihtepërpara për të ardhmen; ç’sfida duhet të kalojë një grua për t’u shfaqur e fortë në sy të publikut të gjerë, kritikat për zërin, moshën dhe   pamjen e saj, por, mbi të gjitha, për standardet e dyfishta me të cilat përballet një grua në politikë.

Zgjedhjet e vitit 2016 në Amerikë u shënjuan nga një sulm i paprecedent në demokracinë e vendit, nga një kundërshtar i huaj. Duke analizuar faktet dhe duke vënë pikat mbi “I”, Hillari Rodham Klinton tregon se sa i rrezikshëm ishte ai dhe pse Amerika duhet të dijë t’i mbrojë vlerat e demokracisë për të ardhmen.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe486
ISBN78-9928-216-53-3
Titulli origjinalWhat happened
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiTaulant Hatia