Hillary Clinton

Hilari Rodham Klinton është gruaja e parë e kandiduar për presidente nga një partie madhe politike në Amerikë. Ajo ka shërbyer si Sekretarja e 67 e Shtetit: 21 janar 2009 – 1 shkurt 2013, pas pothuajse katër dekadash në shërbim publik, si avokate, Zonjë e Parë e vendit dhe Senatore. Ajo është bashkëshorte, nënë dhe gjyshe.

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 1 nga 1libër
  • Shikim i shpejtë
    1 200 Lekë Në stok

    Përveç miqve të ngushtë dhe familjes Klinton, të paktë janë ata që e kanë dëgjuar përshkrimin e udhëtimit të saj të jashtëzakonshëm. “Historia e jetës sime” është një jetëshkrim i shkurtër, që shpalos jetën e saj gjatë viteve që kaloi në Shtëpinë e Bardhë. Ky libër është gjithashtu kronika e historisë që jeton me Bill Klintonin, një aventurë më shumë se...

    1 200 Lekë
    Në stok
Shfaq 1 - 1 nga 1libër