Mosha e pafajesise Shiko më të madhe

Mosha e pafajesise

Edith Wharton A-006226

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër përshkruan gjallërisht dramën e një njeriu të përcarë midis pasionit të tij dhe nderit, familjes e presionit shoqëror. Historia përqendrohet rreth jetës së një cifti të sapofejuar të shoqërisë së lartë njujorkeze. Një grua e re dhe e bukur, por e damkosur nga një skandal bashkëshortor, hyn në jetën e tyre. Lumturia e "ciftit të përkryer" fillon të lëkundet.

499 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN9789928162021

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe414
ISBN9789928162021
Viti i Botimit2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAmik Kasoruho