Ofertat

ABC Ka 96 libra.

për faqe
 • Shikim i shpejtë
  1 600 Lekë Në stok

  Vogëlushët njihen me botën që i rrethon: - Me kafshët, frutat, numrat, format, lodrat dhe konceptet e para.

  1 600 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Nuk është në stok

  Dy përrallëza me dritare që u zhvillojnë vogëlushëve aftësinë vëzhguese.

  500 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Nuk është në stok

  Dy përralla me dritare që u zhvillojnë vogëlushëve aftësinë vëzhguese.

  500 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Mëso të shkruash numrat me librin "Shkruaj Fshi Mëso".Me lapsin magjik, mund të shkruash dhe të rishkruash pa fund. Lapsi fshihet lehtë, nuk lë shenjë dhe nuk përmban lëndë të dëmshme. Ky libër është përgatitur enkas për ju, vogëlushë, që sapo keni nisur të numëroni dhe të shkruani numrat.

 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Nuk është në stok

  Mëso të vizatosh dhe të përvijosh me librin Shkruaj Fshi Mëso. Me lapsin magjik, mund të vizatosh forma pa fund. Lapsi fshihet lehtë, nuk lë shenjë dhe nuk përmban lëndë të dëmshme. Ky libër është përgatitur enkas për ju, vogëlushë, që sapo keni nisur të mësoni dhe të vizatoni format.

  500 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  300 Lekë Nuk është në stok

  Me figura plot ngjyra dhe me mozaikë, kjo seri e veçantë i ndihmon vogëlushët të mësojnë fjalët e para dhe zhvillon aftësitë e tyre ndërvepruese.

  300 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  300 Lekë Nuk është në stok

  Me figura plot ngjyra dhe me mozaikë, kjo seri e veçantë i ndihmon vogëlushët të mësojnë fjalët e para dhe zhvillon aftësitë e tyre ndërvepruese.

  300 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  300 Lekë Nuk është në stok

  Me figura plot ngjyra dhe me mozaikë, kjo seri e veçantë i ndihmon vogëlushët të mësojnë fjalët e para dhe zhvillon aftësitë e tyre ndërvepruese.

  300 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  300 Lekë Nuk është në stok

  Katër libra të ilustruara me të cilat vogëlushët do të mësojnë konceptet bazë.

  300 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Në stok

  Një set me tre libra per 2 Vjetorin për të gjithë vogëlushët. Seti përmban përrallëza të shkurtra e të përzgjedhura me shumë kujdes për ta. Ka figura shumëngjyrëshe e ilustrime që tërheqin vëmendjen e vogëlushëve. Një përmbledhje e veçantë përrallëzash të shkruara enkas për vogëlushët 2 vjeç.

  1 500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Një set me libra për fëmijë 3-6 vjeç Dy libra për mësimin e numrave dhe shkronja. Mësojini fëmijëve tuaj shkronja e numra në mënyrën më të bukur. Vjen për ju seti në gjuhën shqipe, gati që fëmijët të mësojnë ato fjalët e para, të fillojnë të flasin aq ëmbël vetëm për ju. Gjithashtu dhurohet dhe një laps magjik ku ata jo vetëm do të mësojnë, por edhe do të...

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Nuk është në stok

  Si asnjëherë tjetër, këtu janë përfshirë përrallat për princeshat magjepëse në të gjitha variantet; për tu lexuar, për tu dëgjuar dhe për tu shikuar përmes DVD. Një CD shoqërohet me librin ku rrëfehen "Sirena e vogël", "Borëbardha" dhe "Hirushja". Nëse vajza juaj është princeshë, kjo është dhurata më e bukur që ajo të ndihet e tillë

  1 000 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Tani nuk keni pse të lodheni sepse libri ua tregon vetë fëmijëve përrallat Edualb ka përgatitur setin e përrallave klasike jo vetëm për tu lexuar, por edhe për tu dëgjuar dhe për tu shikuar. "Tre derrkucët", "Kësulkuqja" dhe "Rosaku i vogël i shëmtuar" vijnë me CD dhe DVD për tu parë në MP3 dhe DVD. Ky është një botim fantastik për të nxitur pa mundim...

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok

  Në këtë botim fantastik për fëmijë janë përmbledhur pesë përralla: "Violeta, zana e kopshtit", "Tina, zana e ngathët", "Erisa dhe shokët e shoqet e koptshtit", "Albina, zana pa shkop magjik", "Mona, zana që jepte urdhra". Ky është një libër tejet edukativ nëse fëmija juaj është në kopësht.

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Nuk është në stok

  Përrallat e Ezopit është një nga botimet më të përshtatshme për fëmijën tuaj nëse doni ti përcillni zgjuarsinë dhe ironinë therëse të Ezopit përmes përrallave të tij: 5 rrëfenjat më të bukura vijnë në këtë përmbledhje. Ato janë: "Gjinkalla dhe milingona", "Breshka dhe lepri", "Miu i fushës dhe miu i qytetit", "Luani dhe miu", "Dhelpra dhe rrushi". Ky...

  800 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Xhungla vjen në shtëpinë tuaj përmes një botimi cilësor me imazhe dhe imitime të mrekullueshme të tetë zërave të kafshëve. Igloo Books ka ideuar botimin që e sjell në shqip Edualba për prindër që duan të edukojnë fëmijët me standarde të larta. Ky botim ka vlera edukative dhe njohëse për fëmijën tuaj

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 900 Lekë Në stok

  Na ishte një herë një pyll magjik në të cilin jetonin shumë kafshë, xhuxhë, zana, elfë dhe gjigantë...

  1 900 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 900 Lekë Në stok

  Rrëfenjat më të bukura të fermës janë përmbledhur në një libër të vetëm.

  1 900 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Për gjumin e çdo vogëlushi, përralla të ëmbla dhe shumë vjersha të bukura, nën shoqërinë e Arushit Tedi dhe mamit të tij. Libri i vogël është i mbushur me ilustrime shumëngjyrëshe. Me ilustrimet me te bukura nga Tony Wolf.

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok
  I ri

  Tamam një libër me xhepa që presin të hapen nga ana juaj: Një shëtitje në kopshtin zoologjik për të vegjlit. I dashur Zoo ka mbushur më shumë se 25 vjet në komunikim me lexuesit dhe ai mbetet më shumë se asnjëherë tjetër i dashur për lexuesit e vegjël

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  2 000 Lekë Në stok

  Na ishte një herë... një aventurë e gjatë, një ëndërr. Mirë se vini në këtë këshjellë magjike, për të zbuluar aventurat fantastike të princit Tristan.

  2 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok

  Një paketim me tetë libra të vegjël për fëmijët të cilët sapo kanë filluar te mësojnë fjalë e para.

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  400 Lekë Në stok
  I ri

  Pa shikoni atë gomarin atje... Ha! Qenka një gomar gërdallë! Një tregim i vlerësuar me çmime, plot me ilustrime zbavitëse që do t’ju bëjnë të qeshni me lot!

  400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Librin e shumëpritur nga mamat e fëmijëve 2 deri 5 vjeç i autores amerikane Emily Winfield Martin kryeson sot listën e librave më të shitur dhe më të vlerësuar në botë.

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Kjo është historia e vajzës Rozi Revere, që ëndërronte të bëhej një superinxhiniere. Autori Andrea Beaty dhe ilustruesi David Roberts, dy artistët që fshihen pas librit “Igli Pek, arkitekt”, krijuan një tjetër histori mbresëlënëse për ata që nuk heqin dorë nga pasionet e tyre.

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Me ilustrimet argëtuese e plot jetë të artistit të suksesshëm Tom Liktenhelld dhe rimat e ëmbla me të cilat prezantohet për herë të parë autorja Sheri Daski Rinker, ky libër padyshim që do të jetë shoqëruesi më i mirë i kohës së gjumit për të gjithë ata fëmijë që i kanë shumë për zemër kamionët.

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  400 Lekë Në stok

  Një libër me fotografi të mrekullueshme për një magjistare simpatike dhe argëtuese për tu lexuar me zë të lartë në Halloween.

  400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  400 Lekë Në stok

   “I vetëm në shëtitje doli një mir thellë në pyllin e errësuar. Një dhelpër që e pikasi tha se miu qenka zbukuruar,” Futu thellë në pyllin e errët dke zbulo çfarë ndodhi papritur, me miun mendje-shpe jtë që kiskte përkallë bufin, gjarprin dhe Nopranin e uritur ...

  400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  "Gjirafat s'vallëzojnë dot" është një nga librat më të shitur në botë, mjaft i pëlqyer dhe i vlerësuar prej prindërve dhe fëmijëve të moshave 5 deri 8 vjeç.

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  340 Lekë 400 Lekë -15% Në stok

  Tigri që erdhi për çaj është një tregim i shkurtër për fëmijë, i botuar për herë të parë në vitin 1968 i cili mbeti po aq popullor edhe dyzetë vite pas botimit të parë. Libri ka të bëjë me një vajzë të quajtur Sophie, nëna e saj dhe një tigër me tipare njeriu, që ndërpret çajin e tyre të pasdites.

  340 Lekë
  400 Lekë -15%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok
  I ri

  Ky është libri i parë i shkruar nga Drew Daywalt në bashkëpunim me krijuesin e mirënjohur të librave me ilustrime, Oliver Jeffers, i cili e veshi plot ngjyra këtë histori imagjinare, që do t’i bëjë fëmijët të argëtohen e të luajnë me ngjyrat e tyre siç nuk kanë bërë kurrë më parë.

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok
  I ri

  Ky është libri i parë i shkruar nga Drew Daywalt në bashkëpunim me krijuesin e mirënjohur të librave me ilustrime, Oliver Jeffers, i cili e veshi plot ngjyra këtë histori imagjinare, që do t’i bëjë fëmijët të argëtohen e të luajnë me ngjyrat e tyre siç nuk kanë bërë kurrë më parë.

  800 Lekë
  Në stok
Shfaq 33 - 64 nga 96 libra