Ofertat

3-6 vjeçë 

për faqe
Shfaq 1 - 30 nga 96 libra
 • Shikim i shpejtë
  300 Lekë Në stok

  300 Lekë
  Në stok
 • Le të eksplorojmë dhe të zbulojmë së bashku botën e nënujit me gjithë misteret e saj. Ka kaq shumë për të thënë për ajsbergët dhe gumat koralore, për peshqit e shumëllojshëm dhe krijesa të tjera detare të jashtëzakonshme, për të cilat nuk kishit dëgjuar kurrë më parë. Do të zbuloni se meduzat kanë jetuar shumë kohë para dinozaurëve, se sfungjerët, në të...

  900 Lekë
  Në stok
 • A të duket e magjishme dhe a të zgjon kërshërinë bota e kafshëve? Ne kemi krijuar këtë libër enkas për ty! Këtu do të gjesh informacione për lindjet, banesat, jetën në bashkësi, do të mësosh se si komunikojnë kafshët mes tyre dhe se si mbijetojnë ato në kushte të skajshme. Do të zbulosh kërshëri pa fund, që do të të lënë me gojë hapur. Do të kesh mundësi...

  900 Lekë
  Në stok
 • Kuqaloshja është një pulë zemërmirë, por që nuk i pushon goja. Ajo flet me zë shumë të lartë, nuk i dëgjon kurrë të tjerët dhe i vë në siklet miqtë e saj duke treguar të fshehtat e tyre. Prandaj, kalë Doriu vendos ta mësojë atë të dëgjojë më me kujdes të tjerët, gjatë një shëtitjeje që do të jetë vërtet argëtuese.  

  400 Lekë
  Në stok
 • Pipi është një ketrush i vogël shumë i zgjuar, por që nuk i di fare rregullat e mirësjelljes në tryezë. Ai i shërben së pari vetes, flet me gojën e mbushur plot, ha me gishta dhe mbështet bërrylat në tryezë. Prandaj, miushe Mimi vendos ta mësojë se si të sillet. Po sa e këndshme është kjo mënyrë të mësuari!

  400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  400 Lekë Në stok

  Hipopotam Trazovaçit i pëlqen shumë të luajë me miqtë e tij, por nuk i pëlqen fare ta humbasë lojën. Sa herë që humbet, në vend që të përgëzojë fituesin, ai nis të bëjë me hile, gjen një justifikim për ta filluar lojën nga e para, ankohet ose zemërohet. Prandaj, zebra Afta vendos ta mësojë atë të luajë sipas rregullave. Po sa e këndshme është kjo mënyrë...

  400 Lekë
  Në stok
 • Gazmori është një elefant që i pëlqen argëtimi, por, shpesh, tregohet i pakujdesshëm dhe i pasjellshëm: shtyn majtas e djathtas derisa të dalë në krye, teshtin pa e vënë dorën para gojës dhe nuk i dëgjon kurrë të tjerët. Prandaj, krokodil Tili vendos t’i mësojë rregullat e mirësjelljes. Po sa e këndshme është kjo mënyrë të mësuari!

  400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  400 Lekë Në stok

  Personazhi ynë ka një të veçantë: Ai është i dashuruar pas natyrës dhe kafshëve si asnjëri prej miqve të tij. Në këtë libër vijnë aventurat e vogëlushit Krisli kur shkon në fshat tek gjyshi i tij, Selimi. Në faqet e tij do të gjeni historitë e vogëlushit në udhëtimet që bën mes natyrës, detit, dhe botës së madhe të kafshëve. Libri është shoqëruar me shumë...

  400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  150 Lekë Në stok

  Një përrallë e bukur kur realja dhe magjikja gërshetohen aq bukur; disa shoqe që jetojnë dy realitete vijnë me botën e tyre, me ëndrrat dhe dëshirat. Libri është shoqëruar me ilustrimet e piktorit Ergys Faja

  150 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  300 Lekë Në stok

  Oriku është një djalë që nuk i është ndarë buzëqeshja që kur ka ardhur në jetë. Por kur u rrit ai nuk i linte dy gurë bashkë. Pasioni i tij janë kafshët. Prindërit i blejnë orikut të vogël një maçok. Por çfarë ndodh më pas me jetën e tij? Këtë dhe shumë gjëra të tjera do t’i mësoni teksa do të lexoni librin “Tri ndodhitë e Orikut...

  300 Lekë
  Në stok
 • Në librin e dytë të serisë “Ariu i Bardhë i Ëndrrave”, do të gjeni dashurinë dhe pasionin e një vajze të vogël, e cila me këmbënguljen e saj, shndërrohet në balerinën që kaq shumë e kishte dëshiruar... Rrugëtimin për të shkuar deri atje, e gjeni në këtë përrallë, me ilustrime autentike, bashkëkohore dhe mbresëlënëse, për fëmijët dhe prindërit gjithashtu....

  450 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Si erdhi familja jote këtu? Cila është festa jote e preferuar gjatë vitit? Cilën lojë luan më me kënaqësi dhe në cilën gjuhë i këndon këngët e tua të preferuara? Fëmijët në këtë libër vijnë nga shumë vende. Disa janë të rinj këtu. Të tjerë kanë lindur këtu, por jo gjyshërit e tyre. Tani jetojmë të gjithë këtu së bashku. Kjo është interesante dhe...

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  2 000 Lekë Në stok
  I ri

  Pjesë e krijimtarisë së shkrimtarit, përkthyesit dhe shkencëtarit të njohur Betim Muço janë edhe përrallat të cilat i ka krijuar si dedikim për fëmijët e tij dhe vijnë para lexuesit si një botim pas vdekjes. Janë 101 përralla, të cilat ky autor i ka shkruar ndër vite. Që në krye, libri është konceptuar me tri pjesë të veçanta brenda një tërësie...

  2 000 Lekë
  Në stok
 • 400 Lekë
  Në stok
 • Një tjetër kryevepër e White për fëmijë vjen në shqip; Stjuart piciriku, i cili flet për aventurat e shumta të një mijushi, i cili nuk është një mi dosido. Ai është gati të sakrifikojë për miqësinë, të cilën e çmojnë aq shumë edhe vogëlusht. Edhe ky libër bëhet më i magjishëm pë lexuesit e vegjël për shkak të ilustrimeve fantastike të Garth Williams.

  800 Lekë
  Në stok
 • Një tjetër vepër e mjeshtrit të letërsisë klasike amerikane për fëmijë vjen në shqip. Trumbeta e mjellmës është ndër veprat më të dashura nga lexuesit e vegjël të çdo brezi, por sigurisht që ka shumë fansa edhe në ditët tona. Luis e do trumpetën por nuk arrin dot as ti bjerë dhe as ta shijojë. Dhe e dini përse?

  800 Lekë
  Në stok
 • Ky libër është më i pëlqyeri mes librave që ka shkruar autorja e famshme e letërsisë klasike për fëmijë; Thjeshtë është i përsosur. Libri bëhet më i bukur dhe më i pëlqyer për lexuesit e vegjël edhe falë ilustrimeve fantastike të Garth Williams

  800 Lekë
  Në stok
 • Tamam një libër me xhepa që presin të hapen nga ana juaj: Një shëtitje në kopshtin zoologjik për të vegjlit. I dashur Zoo ka mbushur më shumë se 25 vjet në komunikim me lexuesit dhe ai mbetet më shumë se asnjëherë tjetër i dashur për lexuesit e vegjël

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  560 Lekë Në stok

  Familja Draling jetonte në një shtëpi të madhe e të bukur. Ajo përbëhej nga prindërit, vajza e madhe Uendi, dy vëllezërit e saj të vegjël, Xhani e Mikeli dhe qeni Nana.

  560 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Libri "9 miqtë e mi" është hartuar sipas fushave kurrikulare: zhvillimi gjuhësor, matematikor, shkencor, artistik, social dhe shëndetësor.

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  350 Lekë Në stok

  Në librin “Vjershat e shkronjave” do të gjeni një vjershë për secilën shkronjë të alfabetit. Janë krijime të shkurtra, të thjeshta dhe të lehta për t’u mësuar. Këto vjersha dhe ilustrimet fantastike do i ndihmojnë nxënësit të fiksojnë më mirë shkronjat.

  350 Lekë
  Në stok
 • Në këtë libër, Gjyshi në kornizë, autori sjell me emocion një ngjarje kulmore, nga jeta e një gjyshi dhe nipit të tij. Fëmija ndodhet para vështirësish natyrore, të cilat shumëfishohen nga humbja aksidentale e gjyshit. Përballimi i situatës, me ndihmën e njerëzve të rastësishëm, dhe forca e vitaliteti i gjyshit, i mbeten fëmijës të pashlyeshme në kujtesë....

  420 Lekë
  Në stok
 • Ky libërth i parë i serisë “Ariu i bardhë i ëndrrave” me ilustrime dhe rrëfime të bukura, i cili do të pasohet nga histori dhe nga udhëtime të tjera nëpër ëndrrat e tjera të vogëlushëve. Samueli do një violinë prej vërteti për ditëlindje. Por a do të plotësohet dëshira e tij!... Por, çfarë ndodh me të? A do ta ketë dhuratën e dëshiruar?! Këto përgjigje do...

  450 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Një përmbledhje e veçantë përrallëzash të shkruara enkas për vogëlushët 4 vjeç. Rrëfenjat janë treguar me një stil plot ritëm dhe janë ilustruar me vizatime magjepsëse.

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Mëso të numërosh, të shkruash dhe të përvijosh format me këtë seri fantastike. Me lapsin magjik, mund të shkruash dhe të vizatosh pa fund. Lapsi fshihet lehtë, nuk lë shenjë dhe nuk përmban lëndë të dëmshme.

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Mëso të numërosh, të shkruash dhe të përvijosh format me këtë seri fantastike. Me lapsin magjik, mund të shkruash dhe të vizatosh pa fund. Lapsi fshihet lehtë, nuk lë shenjë dhe nuk përmban lëndë të dëmshme.

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  400 Lekë Në stok

  Libra të përkryer për fëmijët që pëlqejnë argëtimin dhe aventurën.

  400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  400 Lekë Në stok

  Libra të përkryer për fëmijët që pëlqejnë argëtimin dhe aventurën.

  400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  600 Lekë Në stok

  Njihuni me Zanë Lulëkuqen.

  600 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  600 Lekë Në stok

  Ndiqni aventurën e pinguinit të vogël.

  600 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 30 nga 96 libra