I ri Macoku persian i quajtur Pek Shiko më të madhe

Macoku persian i quajtur Pek

Gao Hongbo A-005050

Libër i ri

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928292469

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Kjo seri përmbledh vepra përfaqësuese të dhjetë shkrimtarëve të njohur të letërsisë kineze për fëmijë, disa prej të cilëve janë nominuar për Çmimin Hans Christian Andersen. Të gjitha veprat e tyre janë përralla dhe histori për fëmijë kinezë. Ka marrëdhënie midis dashurisë dhe lumturisë, realitetit dhe fantazisë, njerëzve dhe natyrës. Në këto vepra, çdo fëmijë do të gjejë historinë e vet, e cila do t'i rrëfejë se si të përballet me vështirësi, si t'i çojë përpara ëndrrat dhe të kapërcejë telashet që mund të hasë ndërsa rritet. Duke lexuar këto histori të mprehta dhe të gjalla, do të kuptoni fëmijët kinezë dhe botën e tyre të fantazisë.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe240
ISBN9789928292469
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiJorgji Qirjako