I ri Prill Shiko më të madhe

Prill

Rikard Ljarja A-005217

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kjo prozë u shkrua para gati dyzet vjetëve me    mendimin që të bëheshin tre filma të shkurtër dhe të shfaqeshin si një film sepse tema ishte e njëjtë. Mora para sysh kohen e pushtimit: Në fillim u sulmua bregdeti, mbas tri ditësh Shkodra, dhe në fund malësia. Vetëm pjesa e dytë triptikut arriti të bëhej film. E para dhe e fundit nuk patën fat. Mbasi ka kaluar një kohë bajagi e gjatë, vendosa ta botoj si libër. Pse të flinte diku aty mes letrash të pa vlera! Ndoshta dikush mund ta lexojë...

300 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Papirus
ISBN9789928325020

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe160
ISBN9789928325020
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë