Shiu dhe njovela të tjera Shiko më të madhe
Pjesë nga libri

Shiu dhe njovela te tjera

W. Somerset Maugham DK0095

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Për herë të parë vjen në shqip një përmbledhje me novela nga William Somerset Maugham, i konsideruar një prej mjeshtrave të prozës së shkurtër.

Më shumë detaje

47 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet IDK
Fletët256

850 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në të përfshihen disa prej novelave të tij më të mirënjohura, duke nisur që prej së famshmes "Shiu", deri te krijime të tjera po aq të njohura, si “Gruaja e kolonelit”, “Tradhtari”, “Fara e huaj”,  “Anija e zemërimit”, “Sakrestani”, etj.

     Një dekor që zhvendoset nga Londra apo Zvicra e periudhës së mes dy luftrave, në vende të tilla ekzotike, si ato të Azisë Juglindore apo ishujt e largët të detrave të jugut, por, ajo që është më e rëndësishmja, një galeri personazhesh të paharrueshëm që të mbeten të ngulitur në mendje përjetë, nga pena e një prej njohësve më të mirë të kompleksitetit të natyrës njerëzore.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët256
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiDiana Culi, Piro Misha