Motrat Rondoli Shiko më të madhe

Motrat Rondoli

Gi De Mopasan BDI0390

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Në këtë vëllim janë zgjedhur me kujdes disa nga tregimet dhe novelat më të bukura të shkrimtarit të madh francez, si Motrat Rondoli, E vdekura, Horla, Endacaku, Dhoma 11, Gruaja ime, Zonja Herme, Dora rrjepacake etj. Kjo përmbledhje vjen në shqip nga dora mjeshtërore e Nasi Lerës.

Më shumë detaje

49 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
Fletët160
ISBN9789992747501

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Guy de Maupassant ka lindur më 5 gusht 1850 dhe ka vdekur më 6 korrik 1893. Ai ka qenë një shkrimtar francez shumë popullor i shekullit të XIX - të dhe është konsideruar si një prej baballarëve të tregimeve të shkurtra moderne. Historitë e Maupanit karakterizohen nga një stil ekonomik dhe efiçent. Shumë prej shkrimeve të tij janë vendosur në sfondin e Luftës Franko - Prusiane të viteve 1870 dhe disa të tjera përshkruajnë dobinë e luftës, por edhe të vrarët e pafajshëm.

Të dhëna

Lloji i botimitHardcopy
Fletët160
ISBN9789992747501
V. Bot2011
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiNasi Lera