I ri Arti i poezise Shiko më të madhe

Arti i poezise

Gazmend Krasniqi, Vjollca Osja A-007446

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër është ngacmuar nga pyetje që ngrihen shpesh në auditorët tanë apo në qarqet letrare… Ai është konceptuar si një hyrje në artin e poezisë, për studentët në veçanti, por edhe për amatorët e poezisë në përgjithësi.

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928356369

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Si i qasemi artit të poezisë? Ky libër është ngacmuar nga pyetje që ngrihen shpesh në auditorët tanë apo në qarqet letrare… Ai është konceptuar si një hyrje në artin e poezisë, për studentët në veçanti, por edhe për amatorët e poezisë në përgjithësi, nëpërmjet gërshetimit të qasjeve teorike mbi çështje të tilla, si: diksioni poetik (veçanësitë e ligjërimit klasik dhe atij modern), keqkuptimet e vargut të lirë (vargu i lirë vs vargu i çlirë), pasuria e regjistrave stilistikë etj., me modelet më të mira të praktikave shkrimore që ofron prodhimi poetik shqip.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe134
ISBN9789928356369
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë