David Koperfildi - Zambaku Shiko më të madhe

David Koperfildi - Dituria

Çarls Dikens A-001209

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në romanin e tij autobiografik, autori tregon vuajtjet dhe peripecitë e një fëmijërie të rritur pa baba, nën diktatin e njerkut dhe motrës së tij të pashpirt; rruga e vështirë e tij për mbijetesë dhe suksesi i arritur si shkrimtar. Padyshim, “David Koperfildi” bën pjesë ndër librat autobiografikë më të arrirë...

Më shumë detaje

513 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN978992747382

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Çarls Dikens (1812-1870) mbetet padyshim ndër romancierët më të mirë anglezë. Njihet si shkrimtar realist, skalitës i personazheve dhe i mjedisit ku jetojnë. Ndër veprat e tij të mirënjohura botërisht, Çarls Dikens, e ka konsideruar “David Koperfildin” si kryeveprën e tij.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe280
ISBN978992747382
Viti i Botimit2001
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori