Syte e Simonides Shiko më të madhe

Syte e Simonides

Dhimiter S. Shuteriqi TN0645

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Duket sikur vëmendja e autorit përqendrohet tek oborri i Andronikut, perandorit të Bizantit dhe njerëzve të kralit Urosh të Serbisë, por, në të vërtetë, ideja themelore është ajo e mbijetesës arbërore.

11109 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789994315086

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe192
ISBN9789994315086
Viti i Botimit2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë