Dhimiter S. Shuteriqi

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 3 nga 3 libra
 • Shikim i shpejtë
  1 100 Lekë Në stok
  I ri

  "Fletë nga jeta ime" titullohet libri me kujtime i Dhimitër S. Shuteriqit, një personalitet i shquar, jo vetëm i historisë letrare e kulturore, por edhe i historisë së vendit tonë. Duke lexuar "Fletë nga jeta ime" lexuesi buzëqesh, ngashërehet, reflekton; kthehet pas në kohë, udhëton me qerre e karroca, me shoqërues befasues, takon njerëz të famshëm e të...

  1 100 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok
  I ri

  Në këtë libër me tregime të zgjedhura, Dhimitër Shuteriqi rrëfen me nostalgji për vitet e paharruara të fëmijërisë së tij: udhëtimin e parë me karvan, më pas me automobil, lojërat me shokët, ditët e kaluara duke u kredhur në ujërat e liqenit të Pogradecit duke peshkuar gurnecka "gjigante".

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok

  Duket sikur vëmendja e autorit përqendrohet tek oborri i Andronikut, perandorit të Bizantit dhe njerëzve të kralit Urosh të Serbisë, por, në të vërtetë, ideja themelore është ajo e mbijetesës arbërore.

  800 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 3 nga 3 libra