Shenjat e dores Shiko më të madhe

Shenjat e dores

Lindita Arapi IA0057

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër përherë e papre ky zë, timbri i tij plot dritëhije dëgjohet gjithmonë në vargjet e poetes Lindita Arapi, një metrikë e heshtur dhe e fshehtë: (gjithmonë) vazhdueshëm në luhatje, vibrim, shkrirje njësh nga figura në figurë, mes Momentales dhe së Vazhdueshmes, lënie lamtumire dhe Rikthimi; Ludvig Hartinge

Më shumë detaje

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Ideart
ISBN9789994343089

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Lindita Arapi është e njohur për lexuesin me krijimtari në gjuhën shqipe: Kufomë lulesh, poezi 1993, Ndodhì në shpirt, poezi, 1996, Melodi të heshtjes, poezi 1999, Shenjat e dorës, poezi të zgjedhura 2006. Ajo është nga autoret shqiptare që ka arritur të botojë edhe krijimtari në gjuhë të huaj: Grenzverkehr Literarische Streifzüge Ost-West, ese, me bashkautor, 2004, Wie Albanien albanisch wurde, studim 2005, Am Meer nachts, poezi, 2007, Balkan beauty, Balkan blood, tregime, bashkautore, 2008. Ka dhënë kontributin e saj edhe në fushën e përkthimeve me veprat e botuara: Fjala dhe koburja, përkthim 2005, Net shqiptare, përkthim 2005, Tregimtarë të gjuhës gjermane I,II, bashkëpërkthyese, 2008, 2009.

Të dhëna

Faqe108
ISBN9789994343089
Viti i Botimit2006
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë