Shpirti vallzon në djep Shiko më të madhe

Shpirti vallzon ne djep

Niels Hav BOM0056

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Poeti danez, Niels Hav është ndër poetët më të rëndësishëm skandinav sot dhe shquhet për letërsinë e angazhuar. Bota është në zjarr. Politika, bombat, ideologjia, dhe religjioni po e rrënojnë botën, sipas autorit, dhe me këto forca ndërton edhe botën e vet artistike, si sfidë dhe thirrje për veprim. Libri “Shpirti vallëzon në djep” vjen në shqip nga Kujtim Morina

30 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
Fletët198
ISBN9789928132734

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët198
ISBN9789928132734
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiKujtim Morina