Fushe e ngjyer Shiko më të madhe

Fushe e ngjyer

Robin Robertson A-007239

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Robertson është bërë një prej poetëve më të dashur dhe të vlerësuar në Skoci krahas dy poetëve të tjerë po aq të rëndësishëm, John Burnside dhe Don Paterson. Robertson që me librin e parë poetik u shfaq si poet me një zë të plotë, të pjekur, Në këmbënguljen e vet poetike për të sjellë në bashkëkohësi tema burimore klasike, ai patjetër që mori si model dy poetë të shquar irlandez, Michael Longley dhe Derek Mahon dhe hap pas hapi krijoi staturën e vet të artit mëse të krahasueshme me mjeshtrat.

Më shumë detaje

1022 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Aleph
ISBN9789928416559

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Robertson është bërë një prej poetëve më të dashur dhe të vlerësuar në Skoci krahas dy poetëve të tjerë po aq të rëndësishëm, John Burnside dhe Don Paterson. Robertson që me librin e parë poetik u shfaq si poet me një zë të plotë, të pjekur, Në këmbënguljen e vet poetike për të sjellë në bashkëkohësi tema burimore klasike, ai patjetër që mori si model dy poetë të shquar irlandez, Michael Longley dhe Derek Mahon dhe hap pas hapi krijoi staturën e vet të artit mëse të krahasueshme me mjeshtrat.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe96
ISBN9789928416559
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë