I ri Pragu i braktisjes Shiko më të madhe

Pragu i braktisjes

Andreas Dushi A-004265

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Historia e këtij libri bie ndesh me të gjitha normat dhe tregon se dashuria nuk ndërton, por shkatërron atë çka mijëravjeçarët mund të kenë ndërtuar.

Më shumë detaje

499 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928300898

750 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Kur braktisja vjen, ne ku ikim? Kësaj pyetjeje të pashtruar nga askush, por të ndërtuar në nënvetëdijen e poetit Noe Dajani, jeta e tij i kthen përgjigjen më të mirë. Ai kupton se bota e brendshme është shumë më e madhe se ajo e jashtmja, prandaj, nëse e para merr fund, as nuk vihet re çfarë ndodh në të dytën.

Veprime të nxituara, frikësuar nga ajo çfarë vetëm Dajani mund të humbë, thurur me vendime që ai merr duke dashur t’i përgjigjet sigurisë që të tjerët kërkojnë prej tij, ndërtojnë tabanin e një sërë ngjarjesh që në çdo rrethanë, kohë e hapësirë tjetër do të ishin krejt të pamundura.

                                         

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe204
ISBN9789928300898
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanPsikologjik