E holla vije e kuqe Shiko më të madhe

E holla vije e kuqe

Annalisa Strada BAT0048

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Perla është një vajzë sportiste. Pasioni i saj i parë dhe i vetëm është vrapi, gjatë të cilit ndjehet shumë mirë. Ka një shoqe shumë të mirë, Allegra, me të cilën ndaj gëzimin, dhimbjen dhe kilogramë akulloresh. Ajo ka gjithashtu një reagim, por të çuditshëm sa herë përballet me Cesare n, një djalë pak më i madh në moshë se ajo, edhe ai i impenjuar me atletikën agostike.

Më shumë detaje

506 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928116536

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Ekziston një prag i hollë, që shënon kufirin mes të qenit vajzë e vogël dhe statusit grua. Të gjitha e përjetojnë. Të gjitha përpiqen ta kalojnë kufirin duke u përmirësuar si një vajzë më e rritur. Por gjithçka ndërlikohet ama, nëse ky prag i hollë i kuq, është një test shtatzënie. Perla është një vajzë sportiste. Pasioni i saj i parë dhe i vetëm është vrapi, gjatë të cilit ndjehet shumë mirë. Ka një shoqe shumë të mirë, Allegra, me të cilën ndaj gëzimin, dhimbjen dhe kilogramë akulloresh. Ajo ka gjithashtu një reagim, por të çuditshëm sa herë përballet me Cesare n, një djalë pak më i madh në moshë se ajo, edhe ai i impenjuar me atletikën agostike. Një mbrëmje në Festën e Sportistit, bashkëpunëtore me alkoolin me të cilin nuk është mësuar, vajza ndjehet për herë të parë në qendër të vëmendjes së Cesare s. Kjo është shumë. Ditë më vonë zbulon se është shtatzënë. Ç'duhet bërë? Fragment nga libri Një fëmijë brenda. I padukshëm e, megjithatë, kaq i pranishëm. I mbyllur në barkun tim që nga jashtë duket i sheshtë si gjithnjë. Duke u mbështetur dorën nuk ndjehet asgjë, përveç ndonjë dihatje, siç ndodh kur mbështet dorën në barkun e një qeni që fle. Megjithatë rëndon shumë! Mbi autoren Annalisa Strada, për vite të tëra është marrë me editoriale gazetareske, për t'iu përkushtuar më vonë tregimit për të rinj. Në të njëjtën kohë ka qenë profesore e letërsisë në shkollë të mesme. Autorja ka publikuar edhe tridhjetë libra të tjerë.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe144
ISBN9789928116536
V. Bot2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha14-18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiKlodi Meshi