I ri Cigarja e fundit Shiko më të madhe
Pjesë nga libri

Cigarja e fundit

Lena Manda TO0282

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një libër i ri e mjaft ngacmues vjen nga autorja greke Lena Manda për t’ju shoqëruar në këto ditë vere... Historia e jetës së një njeriu, i cili u takua me zjarrin.

Historia e një... cigareje të fundit...

Më shumë detaje

488 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789928235428

1 600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

E gjithë jeta e Mihalit qe... një cigare e fundit.

Një cigare e fundit, para se të merrte vendimin të martohej me gruan që dashuronte, kur vetë ai ishte në moshë shumë të re.

Një cigare e fundit para se të hidhte një hap të pamatur në jetën e tij profesionale, që i mundësoi të arrinte majat, por që më pas e hodhi në një humnerë, të cilës nuk i dukej fundi.

Një cigare e fundit, për të mos i dhënë fund jetës, atëherë kur puna, ëndrrat, dashuria dhe i gjithë rrugëtimi i tij qenë kthyer në hi dhe bishta cigaresh...

Dhe një cigare e fundit, kur në jetën e tij u shfaq kërcënimi i një sëmundjeje tinëzare, kur e bija u fundos në terrin e saj dhe anoreksia nervore filloi ta sfiliste çdo ditë e më tepër. Megjithatë, Mihali qe i vendosur që vajza e tij të mos kthehej në hirin e flakës të saj. Pranë tij, Markela, engjëlli mbrojtës i jetës së tij dhe një mike e vërtetë që mund ta gjejë dikush vetëm nëpër libra... Apo jo?!

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe592
ISBN9789928235428
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat13x20
PërkthyesiMirela Xhaferraj Mitro
RomanPsikologjik