Eleanor & Park një herë në jetë Shiko më të madhe

Eleanor & Park nje here ne jete

Rainbow Rowell BUE469

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në një histori dashurie gjithnjë do të gjendet një pengesë: E kam një të dashur; prindërit nuk ma mbështesin zgjedhjen: Ti je një vampire dhe unë jo, dhe justifikime të tjera të këtij lloji. Në këtë roman pengesa është thjeshtë: bota atje jashtë. Këtë roman e zbuloi autori i famshëm amerikan, John Green, i cili shprehet: Ky roman më sjell ndërmend çfarë gjëra duan të thonë të rinjtë e dashuruar. Dhe çfarë do të thotë të dashurohesh në një libër

Më shumë detaje

330 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789928219169

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Rreth librit

Eleanora sapo ka mbërritur në qytet. Me një krifë kaçurellash të kuqe dhe veshje të pazakontë; sytë i mban përdhe, pre e kësaj bote që mezi ia del t’i bëjë ballë.

Parku ka tipare orientale të trashëguara nga e ema dhe vishet gjithnjë me të zeza. Muzika është streha e tij për ti ndenjur larg andrallave. Historia e tyre zë fill një mëngjes në autobusin e shkollës. Parku ëshë kredhur në leximin e tregimeve të ilustruara dhe i përhumbur mes notave të Smiths. Eleanora i ulet përbri. Askush tjetër nuk i hapi vend sepse ishte e re dhe shumë e çuditshme. Dashuria e tyre lindi nga heshtja nga vështrimet e hedhura shkarazi dhe i zë në befasi sepse asnjëri prej tyre nuk ishte mësuar të ndodhej në qendër të jetës së dikuj tjetër. Mes pasigurive dhe frikës Eleanora dhe Parku shkëmbejnë mes tyre dhuratën më të madhe; të dashurojnë atë që tjetri urren te vetja, sepse kjo e bën aq të veçantë lidhjen e tyre. Kjo do të jetë pika e tyre e forte, sepse Eleanora nuk i duron dot ata fatkeqët Romeo dhe Xhuljeta, edhe lidhja e tyre nuk do të përballet me jo pak pengesa, familja e saj mbi të gjitha, ku njerku ushtron tirani pa i hyrë gjemb në këmbë. Po një herë në jetë a do të munden vallë ta kenë atë që dëshirojnë?

Të dhëna

Faqe358
ISBN9789928219169
Viti i Botimit2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat14x20.5
PërkthyesiAgim Doksani
RomanRomancë&Pasion