Guillaume Musso

Guillaume Musso lindi me 6 qershor 1974 në Francë. Ai është në vendin e tretë ndër autorët më të shitur në Francë që nga viti 2008 e në vazhdim. Musso ka shitur mbi 11 milionë kopje dhe është përkthyer në rreth 35 gjuhë të ndryshme të botës

Guillaume Musso lindi me 6 qershor 1974 në Francë. Pasi përfundoi kolegjin ai u largua në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku punoi në Nju Jork si shitës akulloresh. Pas disa kohësh rikthehet në Paris ku vazhdon studimet e larta dhe diplomohet për ekonomi. Skidamarink është romani i parë i tij, i cili u hodh në qarkullim në vitin 2001. Në vitin 2004 publikoi romanin Afterwards. Që nga viti 2005 publikoi disa romane, ku dy prej tyre janë bestseller në Francë dhe në shkallë ndërkombëtare. Ai është në vendin e tretë ndër autorët më të shitur në Francë që nga viti 2008 e në vazhdim. Musso ka shitur mbi 11 milionë kopje dhe është përkthyer në rreth 35 gjuhë të ndryshme të botës.


Edhe në gjuhën shqipe janë përkthyer disa prej veprave të tij, si  “Central Park dhe “A do të jesh aty”

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 12 nga 12 libra
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Një kokteil shpërthyes suspanse dhe imagjinate Eduart Dutour, ELLE "Guillaume Musso manovron artin e suspansës me efikasitetin e mjeshtërve të trillerave amerikanë" Anne Berthod, L'Express

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Nuk është në stok

  I paparashikueshëm dhe tërheqës, një triller psikologjik që të bën të mbash frymën deri në faqen e fundit. Jérôme Vermilin - Métro "Një nga librat më të bukur të vitit." Gérard Collard - La Griffe Noire

  1 000 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Nje tjeter roman bestseller i Guillaume Musso, autori me i shitur ne France ne kete periudhe, vjen para lexuesve shqiptare: Një lexim i paharruar, një rebus letrar tërheqës që shfaqet djallëzor kur autori vendos aty pjesën e tij të fundit.

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Nuk është në stok
  I ri

  Guillaume Musso firmos një thriller tërheqës dhe joshës, të bartur nga personazhe tejet njerëzorë. Një zhytje marramendëse në botën misterioze të krijimit. “Arti është një gënjeshtër që thotë të vërtetën…”

  1 200 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  2 040 Lekë 2 400 Lekë -15% Nuk është në stok
  I ri

  Guillaume Musso është një nga autorët më të kërkuar që Francë dhe po aq i pëlqyer është edhe nga lexuesi në Shqipëri. Për këtë arsye ne kemi përzgjedhur dy prej romaneve të tij më të fundit që janë hedhur në qarkullim në tregun e librit shqip dhe ne i rekomandojmë për ti pasur në bibliotekën tuaj.

  2 040 Lekë
  2 400 Lekë -15%
  Shto në shportë Më shumë
  Cmim i reduktuar
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Lajla, një vajzë e vogël 5 vjeçare, zhduket në një qendër tregtare të Los Anxhelosit. Prindërit e saj, të thyer, të vrarë shpirtërisht ndahen nga njëri tjetri. Pesë vjet më vonë, vajza gjendet pikërisht në të njëjtin vend ku kishte humbur. Ajo është gjallë, por e zhytur në një heshtje dhe mister të thellë.

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Kur, në një natë të ftohtë dimri, Zhylieta dhe Semi këmbehen në zemër të Broduejit, lind dashuria me shikim të parë. Ajo, franceze e bukur 28 vjeçe, kryen shumë punë të vogla duke ushqyer ëndrrën për tu bërë aktore. Ai, 30-vjeçar, është pediatër i ri njujorkez i përkushtuar trup e shpirt pas punës, qysh prej vetëvrasjes së të shoqes.

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  "Një verë cilësore ! (...) Një zbulim befasues e bën "Thirrjen e engjëllit" një triller me një intensitet që Musso-ja nuk e ka arritur kurrë deri tani dhe kjo është shumë e rëndësishme. (...) Madlina dhe Xhonatani do t'i mrekullojnë fansat e tyre." Bernard Lehut, RTL

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Nuk është në stok
  I ri

  Një kampus prestigjioz i kristalizuar nën dëborë. Tre miq të lidhur nga një sekret tragjik. Një vajzë e marrë me vete natën.

  1 200 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Një nga romanet më të suksesshme dhe më ambicioze të Guillaume Musso, “Vajza e Bruklinit” sjell historinë e dashurisë me Anën: Në këtë roman vijnë komplote djallëzore, personazhe unike, momente që të mbajnë pezull ndërsa romanin nuk e lëshon nga dora deri në faqen e fundit. Shqipërimi i tij është bërë mjeshtrisht nga Nonda Varfi.

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri
Shfaq 1 - 12 nga 12 libra