Dashuri e paperfunduar Shiko më të madhe

Dashuri e paperfunduar

Katina Vlahu BDI0282

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Katina Vlahu... rrëfen thjesht dhe me delikatesë, e njeh antikitetin dhe ka aq fantazi, saqë duket sikur rrënojat ribëhen... personazhet sikur dalin nga relievet e mermerta dhe statujat ngjallen.

Më shumë detaje

888 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928103536

300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

... ajo që na befason ngazëllyeshëm është se, mes të tjerash, gjejmë dhe Epidamnin e lashtë, Durrësin, kur kultura helene kishte hyrë bashkë me kolonët, duke u përzier me atë vendësen, iliriken.Por përgjigjja që na ndihmon të nxjerrim nga ky libërth për dashurinë është e mrekullueshme: dashurinë e mbron mosmbarimi i vet...Fundi është mosfund.

Të dhëna

Lloji i botimitHardcopy
Faqe76
ISBN9789928103536
V. Bot2006
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë