Katër letra dashurie Shiko më të madhe

Kater letra dashurie

Niall Williams PE0109

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

“Katër letra dashurie” është një roman për fatin, pranimin e tij, për tragjeditë dhe mrekullitë e jetës së përditshme.

Më shumë detaje

7 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN9789994383922

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Pjesë nga libri:

“Kur isha dymbëdhjetë vjeç, Zoti i foli tim eti për herë të parë. Zoti nuk i tha shumë gjëra. I tha të bëhej piktor dhe e la me kaq, duke u kthyer në vendin e tij mes engjëjve të vështronte përmes reve poshtë qytetit gri, për të parë se çfarë do të ndodhte. Në atë kohë, im atë ishte nëpunës. Ishte një burrë i hollë, i gjatë dhe energjik, me kockat e gollganëve aq të mprehta sa mend i çanin lëkurën...”.

 

Thanë për librin:

“Katër letra dashurie” është një roman për fatin, pranimin e tij, për tragjeditë dhe mrekullitë e jetës së përditshme. Pjesa më e madhe e tij është një rrëfim i paharruar për fuqinë ndriçuese të dashurisë. “Rastësisht ju keni fatin e madh të lexoni një roman që do t’ju përfshijë si të ishte një triller dhe do të dëshironi të mos i vijë fundi kurrë… por në fund fare ju lë një shije gëzimi… Rrëfimi i Williams shpaloset me një hijeshi lirike. Romani rrjedh me kurajë dhe qartësi drejt një pohimi mbresëlënës të magjisë, mrekullisë dhe fuqisë së dashurisë njerëzore”.

The Times

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe350
ISBN9789994383922
Titulli origjinalPegi
V. Bot2006
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiRudina Xhilari