I ri Cmim i reduktuar! Une Lider Shiko më të madhe

Une Lider

Stephen R. Covey A-008830

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Libri i Stephen R. Covey "Unë lider" (të njohur edhe si "The 8th Habit: From Effectiveness to Greatness") flet rreth rrugëve për të arritur madhështinë si lider, si individ dhe si organizatë. Ky libër vazhdon nga libri i tij më i njohur "7 Habits of Highly Effective People" (7 zakonet e njerëzve të suksesshëm) dhe shton një zakon të tetë, që ai e quan "madhështia".

Më shumë detaje

284 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928004956

1 080 Lekë

-10%

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

17 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Covey shpjegon se habit-i i tetë nuk është thjesht një taktikë e re apo një strategji për t'u përdorur në punë, por është një mënyrë jetese e themeluar në vlera të forta personale dhe profesionale. Libri flet rreth shumë aspekteve të ndryshme të madhështisë, duke përfshirë marrëdhëniet, punën në ekip, komunikimin, dhe lidershipin.

Në libër, Covey flet për disa tema kryesore, përfshirë:

Identifikimin e qëllimeve personale dhe profesionale dhe arritjen e tyre.

Zhvillimin e aftësive për të udhëhequr dhe frymëzuar të tjerët.

Ngritjen e një kulture të fuqishme në punë dhe në jetë.

Përqendrimin në vlera të forta dhe në një qëllim më të madh se vetja.

Zhvillimin e aftësive të ndryshme të komunikimit, si përkushtimi i vëmendjes, mendimi i thellë, dhe dëgjimi aktiv.

Në përgjithësi, "Unë, lideri" është një libër që synon të ndihmojë lexuesit të zhvillojnë aftësi të fuqishme lidershipi dhe të arrijnë madhështinë në punë dhe në jetë.

Të dhëna

Faqe368
ISBN9789928004956
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë