I ri Cmim i reduktuar! Herzogu Shiko më të madhe

Herzogu

Saul Bellow A-008768

Libër i ri

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MORAVA
ISBN9789928314420

1 104 Lekë

-8%

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Kjo është historia e Moisi Herzogut, një mesoburré né depresion, shakaxhi, qaraman dhe magjepsës. Megjithëse jeta e tij vazhdimisht merr rrokopujen - ai ka dështuar si shkrimtar, si mësues dhe si baba, ka humbur dashurinë e gruas së tij, ka humbur respektin e miqve më të afërt - Herzogu e sheh veten si një të mbijetuar, si nga fatkeqësitë e tij personale ashtu edhe ato të brezit të tij. Herzogu u shkruan letra miqve dhe armiqve, kolegëve dhe njerëzve të famshëm, të gjallëve dhe të vdekurve, duke zbuluar perceptimin e tij të hidhur për botën dhe sekretet më të thella të zemrës. Por ato letra nuk i dërgoi kurrë.

Të dhëna

Faqe416
ISBN9789928314420
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiGriselda Zaimi
RomanSagë&Histori