Cmim i reduktuar! David Koperfildi - Zambaku Shiko më të madhe

David Koperfildi - Zambaku

Çarls Dikens A-005285

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në romanin e tij autobiografik, autori tregon vuajtjet dhe peripecitë e një fëmijërie të rritur pa baba, nën diktatin e njerkut dhe motrës së tij të pashpirt; rruga e vështirë e tij për mbijetesë dhe suksesi i arritur si shkrimtar. Padyshim, “David Koperfildi” bën pjesë ndër librat autobiografikë më të arrirë...

Më shumë detaje

896 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zambaku
ISBN9789995608361

660 Lekë

-25%

880 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Çarls Dikens (1812-1870) mbetet padyshim ndër romancierët më të mirë anglezë. Njihet si shkrimtar realist, skalitës i personazheve dhe i mjedisit ku jetojnë. Ndër veprat e tij të mirënjohura botërisht, Çarls Dikens, e ka konsideruar “David Koperfildin” si kryeveprën e tij.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe192
ISBN9789995608361
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiXhafer Rakipllari