I ri Ushqyerja dhe disa nga sëmundjet ndër fëmijë Shiko më të madhe

Ushqyerja dhe disa nga semundjet nder femije

Dr. Polikron Çela TO0277

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një manual vjen falë përvojës dhjetëra vjeçare të kërkimeve dhe studimeve nga Dr. Polikron Çelës, personalitet i padiskutueshëm në fushën e pediatrisë dhe në edukimin e fëmijëve. Ky është libri që iu ka munguar deri më sot nënave të reja. Njohuritë që do të merrni përmes këtij libri do t’ua bëjnë më të lumtur prindërimin

Më shumë detaje

95 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789928235282

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në libër trajtohen të gjitha aspektet e mirërritjes dhe ushqyerjes së fëmijës që në fazat fillestare, si dhe mënyrën sesi të lexojmë shqetësimet e tyre:

• Ushqyerja gjatë 5-6 muajve të parë

• Ushqyerja vetëm me gji

• Ushqyerja pa gji

• Ushqyerja pjesërisht me gji

• Ushqyerja mbas moshës 5-6 muajsh

• Ushqimi nga 1 deri në 3 vjeç

• Të porsalindurit dhe muajt e parë të jetës

• Disa nga të veçantat e këtyre moshave

• Shqetësimet dhe sëmundjet më të zakonshme

• Anemitë

• Biberoni

• Hundët e zëna dhe gjak nga hunda

• Laringjitet

• Bronkiolitet

• Bronkiti akut

• Diarretë

• Dhimbjet e barkut

• Mahisjet e gojës dhe të gjuhës

• Dhëmbët

• Qarjet

• Dhjamosja në muajt e parë

• Myku

• Kapsllëku

• Kolla

• Kore në kokë

• Sëmundjet e sistemit urinar

• Infeksionet urinare

• Sëmundje ngjitëse me shpërthime në lëkurë

• Temperatura 118

• Temperatura e rritur

• Temperatura e ulur

• Dhimbjet e veshit

• Koka dhe ujthi i kokës (fontanela)

• Skuqjet e të ndenjurave dhe mahisjet

• Mahisjet e bajameve dhe të fytit

• Rritja dhe zhvillimi i fëmijës

• Mahisjet e vaginës dhe të vulvës

• Mahisjet e penisit

• Parazitët më të zakonshëm të zorrëve

• Sytë dhe vetullat

• Urtikariet

• Vjelljet

• Refluksi gastroezofagal

Të dhëna

Faqe168
ISBN9789928235282
Viti i Botimit2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat13 x 20