I ri 20000 lega nen det - LG Shiko më të madhe

20000 lega nen det - LG

Zhyl Vern A-004713

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Botuar në 1870, novela vazhdon ta magjepsë dhe ta angazhojë lexuesin, duke prezantuar, një udhëtim të pabesueshëm, në një botë aventurash dhe rreziku!

Më shumë detaje

480 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Argeta LMG

1 190 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

20,000 lega nën det, i Zhyl Vern, nuk është vetëm një novelë klasike, fantashkencore, por edhe një histori marramendëse aventure. Profesor Aronaks, shërbyesi i tij besnik Këshilli dhe shigjetari kanadez Ned Land, mbahen të burgosur në bordin e nëndetëses fantastike “The Nautilus”, nga komandanti i saj enigmatik dhe karizmatik, kapiteni Nemo: “Ai hakmarrës i tmerrshëm, një krye-ëngjëll perfekt i urrejtjes”. Dhe kështu fillon një udhëtim plot surpriza që i çon ata nga qyteti i humbur i Atlantisit, në Polin e Jugut, në kërkim të pyjeve nënujore dhe në një takim me një oktapod gjigant, mizor.

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe470
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë