I ri Kercimtari i hijeve Shiko më të madhe

Kercimtari i hijeve

Julia M Foster A-002911

Libër i ri

44 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
Fletët220
ISBN9789928286420

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Kur vjen puna për të mësuar të vërtetën, sa larg do të kërcejë Xheku për ta gjetur atë? J.M. Forster

E VËRTETA GJENDET DIKU ATJE JASHTË…

POR, SA LARG DO TË GUXOJË TË KËRCEJË XHEKU PËR TA GJETUR?

Alergjia e Xhekut ndaj dritës së diellit e detyron atë të mos dalë nga hija, e njëkohësisht të jetë i vetmuar dhe nën rrezikun e djegieve të rënda të lëkurës sa herë që përballet me dritën. Kapërcimi i hijeve mbi majat e çative në muzg, e bën të ndihet i gjallë dhe i lirë.

Por, gjendja e Xhekut papritur është bërë më keq se kurrë dhe vetëm babai i tij shkencëtar, që nuk dihet se ku ndodhet, mund ta shpëtojë. Ndërkohë që Xheku dhe mikesha e tij e re Beti, nisin rremojnë e hetojnë në të kaluarën e babait të tij për ndonjë gjurmë, as që u shkon nëpër mend se çfarë do të zbulojnë. Kudo që shkojnë ndeshen me thashetheme tronditëse e sekretet të errëta.

Xheku është trim kur rri mbi çati, por a mund ta gjejë ai guximin që të përballet me të vërtetën?

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët220
ISBN9789928286420
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIlir Bashari