I ri Sallaku ose si qeshnim nen diktature Shiko më të madhe
Pjesë nga libri

Sallaku ose si qeshnim nen diktature

Pëllumb Kulla TO0703

Libër i ri

1110 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789928376756

1 100 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Skënder Sallaku ka qenë dhe do të mbetet një artist fenomenal dhe një njeri me zemër të madhe. Askush nuk do ta mbajë mend atë për një fjalim të zjarrtë në ndonjë kuvend, për shpalljen e ndonjë manifesti sipër një tribune, për ndonjë intervistë historike në radiot, që nga mijëra kilometra larg synonin përmbysjen e diktaturës në Shqipëri. Rolin e tij në përpjekjet për dritë, mençuri, liri e përparim ai e zgjodhi aty ku cilësitë e tij vetjake e ndihmonin të bënte sa më shumë për triumfin e tyre. Serioziteti i tij për t’i mbajtur shqiptarët të qeshur është një shembull prekës dhe frymëzues.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe264
ISBN9789928376756
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë